Kultura i Umjetnost ikona
Kultura i umjetnost
Zabava ikona dogadanja
Zabava

Rijecki karneval - logo plavi

13. 02. | 20:00

Dobro Si Se Oženio [Marko Dejanović]

Marko Dejanović premijerno u HKD-u izvodi svoj novi stand-up comedy show Dobro Si Se Oženio. Treći je to Markov solo show, nakon Prosti Faktori (premijera 2014.) i Brak, dijete i povremeni seks (premijera 2020.). U njemu na svoj iskreni i često šokantni i seksualizirani način priča o životu sa sad već pučkoškolcem i ženom, svojoj ulozi u domaćinstvu te razlikama koje vidi (na sebi) od mladića do muškarca od 43 godine.

Marko je Bosanac koji većinu života živi u Zagrebu, bivši novinar i pisac s tri objavljene knjige te nagradom HDP-a za knjigu godine za roman Karte, molim!. Stand up komedijom nasmijava publike diljem Hrvatske, pomalo i u susjednim zemljama. Humor mu je britak, provokativan, ali nadasve iskren i autentičan. Iako se etablirao s pamtljivim i dobro osmišljenim šalama, voli improvizirati i razgovarati sa publikom, ako i publika želi pričati s njim.

Dejanović je osnivač BIS Comedy kolektiva i njegov najstariji član. Sudjeluje u svim grupnim predstavama kolektiva te u duo showovima Zovu Nas Bosanci s Admirom Šećkanovićem i Dupla Doza s Goranom Vinčićem.